Układnice do dużych magazynów

Jak pracują układnice

Układnica zajmuje się przenoszeniem palet z krańców korytarzy i transportem ich na miejsca przeznaczone do ich składowania. Układnica paletowa trójstronna może wykonywać takie prace, ponieważ posiada obracający się system widłowy. Obsługuje on palety w bocznych pozycjach i przedniej. Dzięki temu pakowność jest bardzo wysoka i można w miarę szybko transportować duże ilości towarów na paletach. Układnice poruszają się po szynach, które umieszczone są na ziemi. Istnieją także takie rodzaje, które poruszają się na szynach przytwierdzonych do sufitu lub i do ziemi i sufitu. Jeśli wybiera się typ, który porusza się po szynach przytwierdzonych do podłoża to można także w takim magazynie wykorzystywać wózki systemowe. Świetnym rozwiązaniem jest duża możliwość wyboru. Można bowiem kupić taki rodzaj układnic, jaki sprawdzi się najlepiej w magazynie. Świetnym rozwiązaniem jest także to, że można kupić rodzaje, które pracują bez operatora oraz te bardziej tradycyjne, które kierowane są przez operatora. Każdy właściciel magazynu musi sam podjąć decyzję, który rodzaj będzie według niego najlepszy.

Dobra inwestycja

Z pewnością każdy kto zakupił do swojego dużego magazynu układnice powie, że jest to świetny zakup, który pozwala na zautomatyzowanie go w pewnym stopniu. Dla przykładu, układnica paletowa trójstronna doskonale nadaje się do magazynów, które wyposażone są w regały paletowe, których wysokość wynosi do piętnastu metrów. Jej konstrukcja sprawia, że będzie pasowała do niemal każdego magazynu bez potrzeby ingerencji w jego konstrukcję i ułożenie regałów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na obsługę ładunków z trzech stron na raz. Zastosowanie układnic w magazynie z pewnością przyniesie bardzo szybki zwrot inwestycji.

Zalety inwestycji

Układnice skutecznie obniżają koszty pracy. Wszystko dlatego że wykonują one pracę kilku ludzi, a dodatkowo można nimi zarządzać przez system informatyczny bez konieczności zatrudniania operatora. Zastosowanie układnicy pozwoli także na zmniejszenie błędów, które często popełniają pracownicy. W dużym stopniu zwiększy się bezpieczeństwo przez to, że mniej osób będzie pracowało na magazynie. Niezaprzeczalną zaletą jest również to, że układnice charakteryzuje niski koszt utrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 4 =