Systemy magazynowe – popraw swój magazyn

Co to są systemy magazynowe?

Pojęcie systemy magazynowe może być rozumiane na 2 sposoby. Pierwsze to system komputerowy, który wspomaga prace magazynowe, np. zamówienia, wysyłki, fakturowanie. Inne znaczenie to system regałów pozwalających na optymalne wykorzystanie miejsca składowania. Oba rodzaje usprawniają pracę w magazynie, ponieważ ważny jest zarówno łatwy dostęp do produktów, jak i sprawna sprzedaż i składanie zamówień. Jeśli zostaną zastosowane w magazynie to można liczyć na duże zwiększenie wydajności w magazynie, co przełoży się także na przychody, zwłaszcza w centrach dystrybucyjnych. W takich centrach im więcej wyśle się i odbierze towarów, tym większy będzie obrót i większe korzyści finansowe.

Jakie korzyści można osiągnąć poprzez korzystanie z systemów magazynowych?

Systemy magazynowe ogólnie wspomagają pracę w magazynach. Służą do zarządzania towarem, a nawet organizowaniem i sterowaniem procesu produkcji w dużych przedsiębiorstwach. Dzięki systemom informatycznym może wzrosnąć wydajność i dokładność przy kompletacji zamówień, dokładność komisjonowania osiąga niemal maksimum, przepustowość zwiększa się kilkakrotnie. Coraz większa konkurencja sprawia, że systemy stają się coraz prostsze do przyuczenia. Za pomocą kilku kliknięć można przyjąć nowy towar i ustalić miejsce jego składowania. Podobnie jest z wysyłaniem towarów. Kilka kliknięć i wiadomo, gdzie dana przesyłka jest składowana i do kogo jest adresowana. Stąd wniosek, że wzrastają korzyści finansowe i zwiększa się przepustowość magazynu.

Systemy regałowe

Systemy regałowe natomiast pozwalają na łatwiejszy dostęp do towarów. Wszystko dlatego, że są one projektowane tak, by maksymalnie i najbardziej efektywnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Bardzo dużo zależy bowiem od wyglądu magazynu. Jeśli mamy do czynienia z magazynem, który nie jest szeroki, za to wysoki to regały będą budowane do góry. Dzięki temu możliwe będzie jak najlepsze wykorzystanie powierzchni i zwiększenie maksymalnej ilości przyjętych towarów. Jeśli natomiast magazyn ma wiele rogów, to ważne jest, aby postawić tam takie regały, które pozwolą na składowanie towarów nawet w tych rogach. To wszystko jest możliwe, jeśli wykorzystane zostaną systemy magazynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + 20 =