Regały paletowe – różne rodzaje

Regały paletowe tradycyjne

Doskonale sprawdzą się w magazynach, gdzie produkty składuje się na paletach. Niezbędny do nich będzie odpowiedni sprzęt. Warto zaopatrzyć się albo w układnice albo w wózki widłowe. Zastosowanie właśnie tego rodzaju regałów daje bardzo łatwy dostęp do towarów, a także ułatwia ich katalogowanie. Jest to bez wątpienia najbardziej uniwersalny system regałowy. Regały paletowe można budować zarówno w poziomie, jak i w pionie co zapewnia najbardziej optymalne wykorzystywanie powierzchni składowania. Świetnym rozwiązaniem jest to, że regały można przystosować do składowania towarów, które mają różne masy. Co więcej towary można odpowiednio rozmieszczać, np. najcięższe na dole a lekkie na górze. W zależności od tego, w jaki sprzęt magazyn jest wyposażony można odpowiednio dobierać profile i dodatki, w które można wyposażyć regały paletowe.

Regały przepływowe

Jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie, jednak bardzo opłacalne. Regały paletowe przepływowe działają w następujący sposób: palety transportowane są po rolkach wyłącznie pod wpływem siły ciężkości, co daje bezpieczeństwo i oszczędność przestrzeni. Ten rodzaj regału działa w myśl zasady „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”. Dzięki temu jest on idealny do przechowywania towarów, które mają krótką datę przydatności. System ten zapewnia największą wydajność składowania i zapewnia dużą oszczędność czasu przez to, że pracownicy nie muszą manipulować paletami. Warto ponownie zaznaczyć, że kanały przepływowe po których poruszają się palety posiadają minimalne spadki, dlatego nie ma ryzyka uszkodzenia towaru lub palety.

Regały paletowe przesuwne

System przeznaczony jest w dużej mierze dla właścicieli magazynów, którzy borykają się z ograniczoną przestrzenią. Wszystko dlatego, że wykorzystanie tych regałów pozwala na wyeliminowanie korytarzy dostępu. Najczęściej wykorzystywany jest on w chłodniach bądź mroźniach. Warto pamiętać o tym, że system ten jest zautomatyzowany i regały transportowane są bez konieczności opuszczania kabiny. Można także korzystać z systemu operacyjnego, który korzysta z sygnałów radiowych i w ten sposób steruje jednostkami. Oczywiście w takim przypadku wszystko musi być zgodne ze sobą i odpowiednio zaprogramowane. Regały paletowe występują również w innych formach i warto się ze wszystkimi zapoznać w celu wybrania najlepszego dla swojego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 14 =