Regały paletowe do dużych magazynów

Charakterystyka regałów

Regały te charakteryzuje bardzo duża ergonomia oraz. przede wszystkim, solidność. Dzięki temu zakup takiego wyposażenia do magazynu będzie z powodzeniem służył przez lata. Regały paletowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki czemu nie trzeba obawiać się o stan towarów, które będą przechowywane na magazynie. Regały te są regałami wysokiego składowania i pozwalają na przechowywanie towarów spaletyzowanych i niespaletyzowanych.

Regały paletowe – rodzaje

Spośród wszystkich rodzajów regałów paletowych są najtańsze i zdecydowanie najprostsze. Nie oznacza to jednak, że będą słabo spełniały role. Po prostu jest to rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują dużej ilości dodatków i specjalistycznego sprzętu. Regały paletowe rzędowe z łatwością można dopasować do każdego rodzaju powierzchni. Co więcej, dość łatwo jest je przeorganizować. Drugim najpopularniejszym rodzajem regałów paletowych, który chętnie zakupowany jest przez właścicieli magazynów są regały wjezdne. Charakteryzują się tym, że są wyposażone w szyny, po których poruszają się wózki, które rozmieszczają towary wzdłuż wąskich korytarzy. Regały te charakteryzują się tym, że działają na zasadzie metody „ostatnie weszło, pierwsze wyszło”. Oczywiście na życzenie klienta można zrobić to w inny sposób. W takim wypadku regały będą działały na zasadzie metody „pierwsze wyszło, pierwsze weszło”. Ten drugi sposób będzie idealnym rozwiązaniem dla magazynów wysokiego składowania. Dzięki likwidacji korytarzy roboczych poziom efektywnego wykorzystania przestrzeni zwiększa się aż o osiemdziesiąt pięć procent.

Pozostałe rodzaje

Oprócz tego, dostępne są jeszcze inne rodzaje regałów paletowych. Są to między innymi regały paletowe przejezdne, przepływowe, przepływowe Push Back, przepływowe Cart Oush-Back. Regały przejezdne doskonale sprawdzą się w magazynach, w których często trzeba zmieniać położenia regałów. Dzięki tym regałom, w magazynie jest możliwość szybkiego i bezproblemowego rozmieszczenia regałów tam, gdzie akurat w danym momencie są potrzebne. Regały przepływowe są stosowane w magazynach, w których przechowuje się towary, które mają krótkie czasy przydatności, np. żywność. Regały paletowe przepływowe (obydwa wymienione wcześniej rodzaje) mają skomplikowaną budowę i dość wysokie ceny. Stosowane są w bardzo dużych magazynach, w których przechowuje się dużo towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten − 3 =