Regały magazynowe zaczepowe i skręcane

Regały magazynowe zaczepowe

Regały te mają nośność od sześciuset kilogramów do aż tysiąca ośmiuset. Jeśli wybierzemy regały, które mogą utrzymać ciężar do 1800. kg, to maksymalne obciążenie jednej półki będzie wynosiło aż trzysta kilogramów. Trzeba pamiętać również o tym, że regały te mogą utrzymać tak dużą wagę a ich montaż nie uwzględnia śrub i nakrętek. Jest on bardzo prosty u polega na zaczepianiu poszczególnych części i łączeniu ich w ten sposób. Wysokiej klasy regały magazynowe zaczepowe wykonuje się z giętej blachy zimnowalcowanej i lakieruje się używając najwyższej jakości farby proszkowej. Półki wypełnia się płytami wiórowymi. Ten typ regału może mieć wysokość zawierającą się od dwustu do trzystu centymetrów, szerokość wynosi sto dwadzieścia centymetrów, a każda półka ma głębokość wynoszącą sześćdziesiąt centymetrów. W zależności od tego co takie regały magazynowe będą przechowywały można zamontować od czterech do sześciu półek.

Regały skręcane

Regały magazynowe skręcane mogą utrzymać ciężar od czterystu do ośmiuset kilogramów. Podobnie jak w pierwszym przypadku, zajmiemy się tym typem, który może utrzymać największe obciążenie. W wypadku takich regałów (maksymalne obciążenie 800 kg), pojedyncza półka może utrzymać około stu pięćdziesięciu kilogramowy ciężar. Do montażu niezbędne będą narzędzia, gdyż skręca się je używając śrub i nakrętek. Podobnie jak w pierwszym przypadku, większość regałów tego typu wykonuje się z giętej blachy zimnowalcowanej i również lakieruje się używając farby proszkowej. Podstawowe wymiary wysokości są takie same jak w pierwszym przypadku, posiadają one mniejszą szerokość, gdyż w tym przypadku wynosi ona dziewięćdziesiąt centymetrów. Mogą posiadać od czterech do sześciu półek, a ich głębokość może wynosić 50, 60, 70 lub 80 centymetrów.

Podsumowanie

Jeśli chcemy przechowywać cięższe przedmioty, to zdecydowanie powinniśmy wybrać regały magazynowe zaczepowe lub zdecydować się na regały paletowe (jeśli planujemy składować duże towary, najlepiej na paletach). Jeśli jednak potrzebujemy regałów do składowania wielu niezbyt ciężkich przedmiotów lub książek, czy dokumentów, to prawdopodobnie lepszym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będą regały skręcane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five − 1 =