Przenośniki jak autostrady

Podróż towarów

Nie bez przyczyny systemy przenośnikowe zostały w tytule artykułu porównane do autostrad. To właśnie dzięki nim towary, które znajdują się w halach produkcyjnych, czy magazynach poruszają się szybciej i o wiele bardziej efektywnie. Przenośniki stosuje się zwykle wtedy, gdy produkty muszą pokonać drogę z jednej strefy do innej, która znajduje się w np. w drugim końcu magazynu. Zwykle łączy się np. strefę przyjmowania z strefą, w której zbierane są paczki np. w celu dostarczenia na odpowiednią półkę magazynową. Dodatkowo przenośnikami łączy się strefę zbierania paczek z przenośników z strefą wysyłki towarów. Dzięki temu kurier, który ma za zadanie dostarczenie danego produktu do wyznaczonego odbiorcy może szybko otrzymać daną przesyłkę, co znacznie skraca czas dostawy.

Rodzaje przenośników

Przenośniki występują w różnych rodzajach. Jedne z nich przeznaczone są do transportu pudeł, opakowań standardowych i specjalnych i tym podobnych rzeczy, inne dostosowane są do przenoszenia ciężkich towarów (na przykład palet). Systemy przenośników mogą składać się zarówno z przenośników pionowych, jak i poziomych. Przenośniki mogą być wyposażone w różne linie przenośnikowe – mogą to być linie rolkowe, wałowe wyposażone w dodatki, takie jak wagi, windy, systemy do klejenia etykietek i pakowania towarów i wiele innych. Kombinacji i dodatków jest tak dużo, że z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Gdzie wykorzystywać

Prawdę mówiąc, przenośniki doskonale zdadzą egzamin w każdej fabryce produkcyjnej – niezależnie od tego, czy jest ona z segmentu odzieżowego, spożywczego, części samochodowych, przesyłek pocztowy, produktów spożywczych czy jeszcze innych segmentów rynków. Znacznie przyspieszają transport produktu z jednego stanowiska do drugiego, co z kolei powoduje wzrost efektywności i jest zdecydowanie bezpieczniejsze w porównaniu z transportem towarów między stanowiskami przez ludzi. Oczywiście można je w odpowiedni sposób konfigurować w zależności od wyglądu magazynu, co więcej możliwe jest samodzielne ustawianie np. prędkości poruszania się taśm. Doskonale sprawdzą się one także w centrach dystrybucyjnych, w których szybkość jest sprawą priorytetową.t

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × one =