Przenośniki do różnych zastosowań

Transport na bliskie odległości

Systemy transportu wewnętrznego, obecne są w każdej większej fabryce czy magazynie. Zastępują one ludzką pracę, stając się mniej zawodnymi, szybszymi i po prostu wygodniejszymi formami transportu na bliskie odległości. Przenośniki, bo o nich mowa w ostatnich latach są niezastąpione. Taśmy montażowe w fabrykach, taśmociągi transportowe, wstępne segregacje śmieci, taśmociągi w magazynach, to tylko niektóre z miejsc w jakich można wykorzystać przenośniki. Są stosunkowo tanim sposobem na usprawnienie procesów produkcyjnych i poprawę organizacji pracy.

Praca w kopalni

Taśmy transportowe, mają swoje wieloletnie zastosowanie w kopalniach. Początkowo urobek był transportowany za pomocą szyn kolejowych. Wybudowanie podziemnej drogi kolejowej, po której mogą się poruszać wózki jest kosztowe, ale przede wszystkim nie możliwe do przeniesienia. Po ukończeniu prac w danym tunelu, ekipa przenosi się do innych miejsc po nowy urobek. Za nimi trzeba budować kolejne drogi kolejowe, co wciąż zwiększa koszty. Przenośniki są tu o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ po zakończeniu prac w jednym miejscu, istnieje możliwość przetransportowania ich do innego tunelu, ponieważ są w pełni demontowalne. W ten sposób podążają one za górnikami, transportując urobek na powierzchnię.

Typy taśmociągów

Liczba rodzajów taśmociągów, jest praktycznie nie ograniczona. Do każdego zastosowania istnieje możliwość zaadaptowania taśmociągu. Do dyspozycji mamy przenośniki taśmowe, płytkowe, rolkowe, modularne, łańcuchowe, siatkowe, grippowe, spiralne, stoły kulowe. Każde z nich budowane jest na indywidualne zamówienie klienta, stąd możliwości personalizacji urządzeń są nie ograniczone. Mogą one być zastosowane w liniach produkcyjnych. Zaczynając od początku produkcji, elementy dostarczone z magazynu lądują na liniach transportowych i wędrują po kolei przez stanowiska na których są modyfikowane/montowane. Sortownie śmieci wykorzystują je jako etapy wstępnej, ręcznej segregacji. Śmieci powoli przemieszczając się na taśmociągu są segregowane przez pracowników sortowni. Magazyny również wykorzystują taśmociągi do transportu towaru w odpowiednie sektory. Miejsca w których można na co dzień spotkać taśmociągi jest np. lotnisko. Nadając bagaż, pracownik linii przykleja kartki z kodem kreskowym na bagaż i kładzie je na przenośniku, po którym nasz bagaż jedzie w wyznaczone mu miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =