Opinie specjalistów na temat regałów magazynowych

Regały półkowe

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że każdy rodzaj regałów magazynowych ma swoje przeznaczenie. Oczywiście można je wykorzystywać do składowania innych niż zalecane towary, jednak warto zadać sobie pytanie: „po co ryzykować?”. Można na przykład wykorzystać regały półkowe, tak jak regały paletowe i składować towary na paletach. Trzeba jednak liczyć się z ryzykiem, że półki nie wytrzymają obciążenia i się złamią co spowoduje duże straty. Regały półkowe są przeznaczone przede wszystkim do składowania niedużych i niezbyt ciężkich produktów. Doskonale sprawdzą się na przykład w archiwach. Półki można wyposażać w dodatki, które ułatwiają składowanie dokumentów, segregatorów itd. Oczywiście ten rodzaj regałów sprawdzi się także w przypadku innych towarów. Bardzo często można je spotkać, na przykład w sklepach. To właśnie na nich składowane są towary.

Regały paletowe

Wspomniane już wcześniej regały przeznaczone są do składowania towarów, które znajdują się na paletach. Gdzie można je spotkać? Regały paletowe bardzo często znajdują się w hurtowniach, magazynach dużych sklepów i galerii handlowych. Przede wszystkim jednak wykorzystuje się je w dużych magazynach np. wysokiego składowania. W takich magazynach przechowuje się duże ilości towarów i ich rotacja nie jest tak duża jak w centrach dystrybucyjnych. Ich zaletami są bez wątpienia niska cena i łatwość montażu. Dzięki temu łatwo można je rozmontować i przenieść w inne miejsce w przypadku przemeblowania magazynu.

Regały przejezdne

Ten rodzaj regałów z pewnością sprawdzi się w wielu magazynach. Ich największą zaletą jest, bez wątpienia, mobilność. Warto, a nawet trzeba, wspomnieć o tym, że regały przejezdne występują w różnych rodzajach. Jednym z nich są regały paletowe przejezdne. To świetne rozwiązanie, gdy w magazynie potrzebne są mobilne regały, które można przestawiać z jednego miejsca na drugie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, który został by zmarnowany na transport towarów z jednego miejsca na drugie. Oczywiście, można także wybrać regały półkowe przejezdne. Decyzja, który rodzaj regałów magazynowych wybrać musi ostatecznie zostać podjęta przez właściciela, warto jednak wspomagać się specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × five =