Moje wyposażanie magazynu

Planowanie logistyczne

W tym artykule postaram się opisać to, jak przebiegało doprowadzenie magazynu do stanu gotowego na przyjęcie towarów. Oczywiście wszystko zaczęło się od zakupu magazynu. Następnie rozpoczęły się działania logistyczne. Rozplanowanie tego, gdzie znajdowały się będą regały paletowe, tras transportowych, a także punktów przyjmowania i wydawania produktów. Jako że sam się na tym za dobrze nie znam, więc postanowiłem zatrudnić specjalistów, którzy mają specjalistyczną wiedzę i zrobią to o wiele lepiej niż ja. Trochę czasu zajęło mi szukanie firmy, która spełni moje wymagania, jednak w końcu się udało. Kiedy specjaliści zakończyli swoje prace nie pozostało mi nic innego, jak zająć się wyposażaniem magazynu

Regały paletowe

To bez wątpienia jedne z najpopularniejszych rodzajów regałów. Bardzo często wykorzystywane w dużych magazynach. Wszystko dlatego, że regały paletowe, jak sama nazwa wskazuje, doskonale spisują się do składowania towarów na paletach. Wybrałem producenta, u którego je zamówiłem. Niedługo potem przyjechały do mojego magazynu. Wraz z dostawcami udało nam się je poskładać. Muszę przyznać, że nie były zbyt skomplikowane, co mnie ucieszyło. Znacznie ułatwi to ewentualne przemeblowania w przyszłości. Nie zamawiałem jakichś wyjątkowych dodatków do regałów. Jedyne w co zdecydowałem się zainwestować to ściany tylne i boczne, a także zabezpieczenia przed kolizjami.

Maszyny do magazynu

Regały paletowe zabezpieczyłem przede wszystkim na wypadek jakichś otarć z maszynami, które będą poruszały się po magazynie. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo i przy jakichś drobnych kolizjach nie ulegną uszkodzeniu ani maszyny, ani regały. Do magazynu zakupiłem wózki widłowe. W późniejszym okresie zdecydowałem się także dokupić układnicę. Z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że był to świetny zakup, który naprawdę bardzo mi pomógł. Znacznie przyspieszyły się prace na magazynie. Układnica, co prawda, sterowana jest przez operatora lecz to nie przeszkodziło mi w zakupie systemu informatycznego. Dzięki temu mam porządek i zawsze wiem, gdzie jaki towar się znajduje. To był dobry zakup również z perspektywy dalszego rozwoju magazynu i jego pełnej automatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 1 =