Jak przyspieszyć prace na magazynie

Długie trasy dla produktów

To jeden z głównych problemów, które powodują, że w magazynach, centrach dystrybucyjnych a nawet halach produkcyjnych, czas transportu towarów jest tak wysoki. Nie zawsze jest to spowodowane błędami logistycznymi, czasami budowa budynku po prostu nie pozwala na lepsze rozstawienie regałów, miejsc do przyjmowania i wydawania towarów. Jednak na ten problem zostało stworzone dobre rozwiązanie. Wiąże się ono co prawda z inwestycją, jednak wzrost szybkości i wydajności na magazynie będzie tego wart. Przenośniki, bo o nich mowa, występują w różnych formach, dlatego niezależnie od tego jaki ma się magazyn (wysoki, niski, mały, duży, nieregularny) zawsze będzie możliwość odpowiedniego dopasowania ich i połączenia różnych rodzajów przenośników w celu stworzenia idealnego systemu transportu towarów.

Rodzaje przenośników

Zdecydowanie najbardziej popularne są przenośniki taśmowe, które można zastosować w większości magazynów i centrów dystrybucyjnych. Jednak dla ciężkich towarów, które mają także duże gabaryty lepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie przenośników łańcuchowych. Wykonywane są one zwykle z tworzyw sztucznych, a belki z aluminium. Ich olbrzymią zaletą jest to, że umożliwiają zmiany kierunku przepływu towarów zarówno w poziomie, jak i w pionie. Doskonale sprawdzają się w procesie paletyzacji, dlatego często stosowane są w dużych magazynach, gdzie produkty przechowywane są właśnie na paletach. Są bardzo łatwe w konserwacji i serwisowaniu. Pracują cicho i charakteryzuje je niezawodność.

Przenośniki taśmowe

Jak już wcześniej wspomniano, są najpopularniejsze. W dużej mierze zawdzięczają to temu, że dostępne są różne rodzaje taśm transportowych, dzięki czemu przenośniki można jak najlepiej dopasować do danego rodzaju towaru. Wykonywane są one ze stali lub aluminium. Ich działanie przebiega następująco: taśma ślizga się po stalowym blacie, a w ruch wprawiają ją rolki napędowe wraz z elektrobębnem, a także rolka zwrotna i układ napinający. Ten ostatni jest bardzo ważny, gdyby został uszkodzony, cała maszyna przestałaby działać. Przenośniki to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka nowoczesnych sposobów przyspieszenia i usprawnienia prac wykonywanych w swoim magazynie, hali produkcyjnej, czy też w centrum dystrybucyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven − 8 =