Doradztwo i planowanie magazynu

Wymagania klientów – planowanie magazynu

Zaplanowanie magazynu dla centrów dystrybucyjnych nie należy do rzeczy łatwych. Każdy klient, który chce, aby specjaliści dokonali projektu i planowania magazynu ma jeden cel. Towar ma trafić w odpowiednim czasie i w odpowiednim stanie do magazynu i z magazynu do klienta. Kolejną ważną rzeczą jest konkurencja. Każdy chce być lepszy od konkurencji. Planowanie magazynu jest skomplikowane, lecz każdy specjalista wykonuje je tak, aby klient czerpał jak największe korzyści. Do odpowiedniego zaplanowania konieczne jest wykorzystanie narzędzi planistycznych i projektowych. Są one podstawą do podjęcia odpowiednich decyzji, które będą dobre dla danego przedsiębiorstwa. Planowanie magazynu jest jednoznaczne z opracowywaniem wszelkich systemów magazynowych od podstaw. Dzięki temu są one w największym stopniu dopasowane do przedsiębiorstwa, które prowadzi klient. W trakcie planowania ustalany jest sprzęt, który będzie częścią magazynu. Odpowiednie regały to podstawa. Ustala się też drogi przepływowe. Dzięki temu transport towarów będzie najbardziej efektywny.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest jedną z ważniejszych rzeczy, na które kładzie się nacisk przy projektowaniu. Dzięki współpracy z klientami można osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa. Symulacje prezentujące działanie magazynu także pozwalają na wyłapanie niebezpieczeństw i ich likwidację. W planowanie magazynu wlicza się analizę stanu obecnego magazynu, planowanie systemów i koncepcje, planowanie precyzyjne i wykonawcze, a także symulacje po wdrożeniu wszystkich usprawnień.

Analiza stanu faktycznego i planowanie systemowe

Planowanie magazynu należy rozpocząć od dokładnej analizy sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się magazyn. Analizie poddawane są dane firmowe zbierane przez okres jej działania. Są to między innymi informacje o produktach, ich rozmiarach, liczbie zleceń itd. Planowanie systemowe ściśle opiera się na tej analizie. To właśnie w tej fazie tworzony jest model koncepcyjny magazynu.

Planowanie precyzyjne i wykonawcze

Planowanie precyzyjne opiera się na prezentacjach działania magazynu. Jeśli klient jest zadowolony rozpoczynana jest procedura realizacji. To właśnie w planowaniu wykonawczym dokonywana jest realizacja i nadzór nad całym projektem. Jak widać, planowanie jest skomplikowane i wymaga naprawdę dużej wiedzy i czasu. Jednak efekty zachwycą każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − 14 =