Automatyczny magazyn – porady

Rewolucja w magazynie

Prezentujemy kolejną innowację, która pomoże ograniczyć zbędne nakłady finansowe przy zachowaniu wysokiej jakości. Nadal zostajemy w tematyce produkcji, jednak tym razem będą to procesy związane z zapasami. Proponujemy dość dużą rewolucję. Chcielibyśmy zaprezentować korzyści jakie może przynieść automatyczny magazyn. Wdrażanie automatycznego magazynu można rozważać już wtedy, gdy wykonywane jest planowanie magazynu. Nie jest to oczywiście proste, jednak w przypadku planowania specjalistycznego można rozważyć kilka scenariuszy, które prezentują początkowe założenia i różne ścieżki rozwoju magazynu w zależności od tego, jak będzie działał. Na przykład założenie, że jeśli będzie przynosił korzyści, decydujemy się na większą automatyzację magazynu itd.

Rozwiązanie nie dla każdego

Planowanie magazynu pozwoli jednoznacznie określić, czy automatyzacja jest zalecana. Określić będzie to można, jeśli zakładamy tylko jeden scenariusz, który mówi o automatyzacji magazynu już na początku jego działania lub stopniowym automatyzowaniu. Oczywiście automatyczny magazyn nie znajdzie zastosowania w każdym przedsiębiorstwie. Wiele typów produkcji wymaga dość dużej ingerencji człowieka w procesy wytwórcze. Jednak jest to zdecydowana mniejszość. Producenci nowoczesnych technologii znajdują coraz nowsze rozwiązania by móc w pełni zautomatyzować wytwarzanie. Kolejnym aspektem jest potrzeba dość dużego nakładu finansowego w taką inwestycję. W niektórych przypadkach wymagana jest szeroka restrukturyzacja firmy. Nie można również zapomnieć o przeprowadzeniu szkoleń pracowników każdego szczebla.

Korzyści – automatyczny magazyn

Jednak tak odważna decyzja, która podejmowana jest w czasie, gdy wykonuje się planowanie magazynu może się opłacić. Automatyczny magazyn wymaga mniejszej ilości pracowników. Ograniczenie zasobów ludzkich zacznie generować mniejsze zasoby finansowe. Oczywiście zakładając, że zakupione maszyny będą się dobrze sprawować. Ponieważ opłacanie napraw awarii takiego sprzętu nie należy do najmniejszych. Bardziej zautomatyzowane maszyny są również znacznie bardziej precyzyjne od człowieka. Pozwoli nam to uniknąć wielu braków w produkcji, a także wypadków z udziałem pracowników magazynowych. Inwestycja nie zwróci się od razu, lecz uważamy, że w tym przypadku warto poczekać na efekty. Decydując się na automatyzację magazynu, wysyła się jasny sygnał, że jest to działanie przyszłościowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve + 11 =